‚ÄčHAVAINNOT SUURPEDOISTA

 

Suurpetohavainnot (karhu, susi, ahma, ilves) ja suurpetojen jälkihavainnot pyydetään ilmoittamaan puhelimella / sähköpostilla petoyhdyshenkilölle.

KAJAANIN RIISTANHOITOYHDISTYKSEN  PETOYHDYSHENKILÖT

TOIMINTA-ALUE POHJOINEN (LOHKO 1)

Jouko Heikkinen

050 557 8238

jouko.heikkinen@kajaani.net

 Jari Suutari

 044 284 7177

jari.a.suutari@gmail.com

Seppo Koivunen

050 566 1807

seppo.koivunen@gmail.com

Jari Kyllönen

050 321 6614

jarikyllonen@hotmail.com

Jyrki Leinonen

044 734 4569

jyrki.leinonen@kaisanet.fi

Pasi Toro

044 327 9060

toro.pasi@gmail.com

TOIMINTA-ALUE ETELÄ (LOHKO 2)

 Urho Tervonen

 040 570 2330

urho.tervonen@gmail.com

Eino Tervonen

 044 016 6916

eino.tervonen1@gmail.com

 Kalle Komulainen

 050 327 0177

kalle.komulainen@gmail.com

 Jari Lohtaja

050 301 8823

jari.lohtaja@gmail.com

Esko Sirviö

040 750 7346

sirvio.esko@gmail.com

Jarmo Elfving

040 019 1685

jarmo.elfving@gmail.com

Kari Jauhiainen

044 272 0988

jauhiainen.kari@gmail.com

Väinö Tolonen

040 099 2285

tolokku@luukku.com

Voitto Heikkinen

0451398656

voittoheikkinen99@gmail.com

Perttu Kivioja

0405166140

perttukivioja@gmail.com

Toiminta-alueiden väliraja: Rehja - Kajaaninjoki - Paltajärvi


JÄLKIHAVAINTOJA:

 

 

SUKSISAUVAN PITUUS ON 160 CM, SOMMAN HALKAISIJA ON 16 CM